RUBIKON - historie

            Skupina Rubikon byla založena na podzim roku 2003. Vznikla po rozpadu skupiny Spiders, která ukončila svoji činnost v roce 2002.

          Jeden z jejích bývalých členů Tomáš Dušek chtěl i nadále v hraní pokračovat, a proto začal hledat nové členy kapely. Oslovil svého kamaráda Michala Pfeifera, se kterým dříve hrál ve skupině NoiserMichal Pfeifer jeho nabídku přijal a společně začali zkoušet od podzimu 2003 v KD Nepomuky.  Ještě však zbývalo sehnat basový motor kapely.  Po vyzkoušení několika basáků se k nim přidal Milan Hrubý (ex Protex), avšak jeho pracovní vytížení ho po několika zkouškách donutilo skončit.  

         Na jaře 2004 do kapely přišel basák Pavel Coufal. Po nacvičení několika skladeb kapela vystoupila v KD Nepomuky (v obsazení kytara, basa a bicí). Stále se však hledal sólový zpěvák, který by byl frontmanem kapely. Kapela dostala kontakt na Láďu Hostovského, takže po několika zkouškách vystoupila s novým zpěvákem. Název kapely byl po dlouhých diskusích odsouhlasen na Rubikon. Od té doby  kapela odehrála mnoho akcí a neustále pracovala na novém repertoáru.

         V listopadu 2004 si na vydařené akci v Jablonném nad Orlicí "U Vorlíčků" s kapelou zazpívali  Zdeněk Brendy Brandýský a restauratér Pavel Vorlíček. Protože stávající zpěvák Láďa Hostovský již neměl zájem na dalším setrvání v kapele, skupina oslovila Zdeněk Brandýského, který se ji na akci zalíbil.

          V lednu 2006 začal s kapelou hrát Martin Doskočil, který dříve hrál ve skupině Letrando. Jeho kytara tak posílila a přitvrdila celkový soud kapely. Skupina také rozšířila svůj repertoár o několik nových skladeb a nadále pokračovala v hraní.

          Na konci roku 2008 z kapely odešel basák Pavel Coufal a kytarista Martin Doskočil. Pavla Coufala, který odešel do skupiny Quiz, nahradil Tomáš Kristek (ex Noiser) a Martina Doskočila vystřídal Pavel Marek (ex Petrowar). Po čtyřech měsících, kdy se kapela sehrávala, poprvé vystoupila v plném obsazení společně s kapelou Kat-a-pult Band na koupališti v Jablonném nad Orlicí v dubnu 2009.

zpět